Lidé žijící ve velkých městech odjíždí hlavně v létě daleko od svého bydliště, aby mohli využít přírodu a vše, co nabízí k relaxaci a odpočinku. A ti, kteří bydlí v rodinných domech dál od centra, mají tuto možnost také a možná o tom ani nevědí. Mít svůj pozemek kolem domu je velkou výhodou, ovšem záleží na tom, jak je upraven. Pokud věnujete svůj čas a práci, každý den se můžete těšit z kousku přírody přímo pod okny.

Záleží na tom, k čemu je pozemek kolem vašeho domu využit. Vytvoříte-li alespoň z jedné části zahradní prostor – nejlépe hned pod okny - máte ideální místo pro odpočinek v hektickém dni. Čas strávený v zahradě, při manuální práci, vám nemůže uškodit. Řada rostlin, kterými ji zkrášlíte, je snadno dostupná, dobře se udržuje a vám poskytne příležitost těšit se z „květinové oázy“.

Zahrada je místem, kde se dá nejlépe zužitkovat vaše práce. Za krátký čas uvidíte výsledek a můžete být pyšní na to, co jste dokázali. Začnete-li začátkem jara, už v létě vás obklopí květiny a jejich vůně. Ke zdi domu se dá přisunout dřevěná vyvýšená podesta, posezení vyrobíte z palet, kolmá stěna může být pouze nevysoká zídka obložená ratanem. Využijete i rostliny v květináči, přes letní měsíce je z domu můžete přesunout ven, než vám jako zelená stěna poslouží břečťan a psí víno.

Ovšem k práci potřebujete nářadí a nástroje, konve na zalévání, hadice a řadu dalších pomůcek. K jejich uložení slouží zahradní domky, aby bylo vše při ruce. Mnohdy zde končí i věci, které se do domu nevejdou. A také dílna je potřeba, každou chvíli se něco opravuje nebo vytváří. Ke stavbě takového „technického zázemí“ jsou vhodné sanitární kontejnery. Snadno dostupné, postavené za krátký čas bez ohledu na roční dobu, na místo, které si sami vyberete. Časem bude zahradní domek malý – žádný problém – dá se rozšířit a uvnitř oddělit přepážkou ze sádrokartonu. Kontejnery mohou mít zabudovány izolované elektrorozvody, vodu, odpad, sociální zařízení. Díky současným stavebním materiálům je po obložení nerozeznáte od dřevěného nebo cihlového domku s omítkou. Uvnitř bude mít vše své místo a budete-li chtít, dá se využít i jako letní domek s částí pro odpočinek, malou verandou pro setkání s přáteli. Skladové kontejnery mají řadu využití a nenaruší svým designem ráz vaší zahrady a okolí rodinného domu.

Související články:

Co by v domácí kanceláři nemělo chybět

Bydlení s náladou léta

Bydlet raději ve městě nebo na vesnici

Práce na zahradě může být odpočinkem

zf

Nové