Stavba

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Poslední roky nás přesvědčují o tom, že dostatek vody vůbec nemusí být samozřejmostí. Když nastanou sucha, může být zalévání zahrady nebo napuštění bazénu v podstatě luxusní záležitostí. V některých lokalitách vedou sucha i k tomu, že je čerpání vody k zálivce z potoka nebo napouštění bazénu z vodovodu dokonce úplně zakázáno. Proto stále více lidí chce mít na svém pozemku vlastní zdroj vody a vybírá mezi kopanou či vrtanou studnou.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Hlavní město Praha už dávno přišlo o svou dlouhá léta neotřesitelnou pozici na čele bytové výstavby. Více bytů se už několik let staví ve Středočeském kraji, který tím kompenzuje nedostatečnou nabídku na pražském trhu. Jedno zásadní prvenství však Praze i nadále patří. S přehledem nejvíce se v ní staví byty v rámci větších bytových domů. Naopak ve všech ostatních krajích dominují bytové výstavbě rodinné domy.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Pomalu se rozbíhající jarní období vybízí k plánování terénních úprav a zvelebování zahrad. Teplo láká k posezení a ani práce na zahradě již není omezena teplotními výkyvy a mrazy. Většina terénních prací a venkovních staveb se právě z těchto důvodů plánuje na jarní a letní měsíce, kdy zem není tvrdá a lépe se pracuje. Pokud zrovna stavíte, i plánujete řešit úpravu zahrady, víte o tom jistě své. Zejména pakliže máte zahradu ve svahu.

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Zámečnictví je takové malé království kovů a výrobků z něj. Zámečnická dílna musí být schopná zpracovat všechny možné kovové materiály, takže zámečníci používají celou řadu technologií a postupů. Zámečnictví je vlastně synonymem pro kovovýrobu.

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Letošní červen byl podle statistik nejdeštivější od roku 1961. S možnou přítomností vody je tak potřeba počítat už před samotnou realizací terasy. Člověk by se měl nejprve rozhodnout, z jakého materiálu chce mít podlahu, a tomu přizpůsobit i samotnou pokládku, která zajistí funkční odtok vody.

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Boom bytové výstavby ve Středočeském kraji pokračuje i letos, jen v lednu v něm firmy zahájily stavbu 543 nových bytů. Na druhém místě se zatím drží hlavní město se 352 zahájenými byty. Naopak poslední zůstává Karlovarský kraj, kde se během prvního měsíce letošního roku začalo stavět jen 49 nových bytů. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu ČSÚ).

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Recept na zvýšení dostupnosti bydlení hledá pražský Institut plánování a rozvoje (IPR). Radní ho pověřili vypracováním Strategie rozvoje bydlení na území Prahy, která má připravit koncepci bytové politiky hlavního města do roku 2040 až 2050. Má jít o reakci na zhoršující se dostupnost bydlení.

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Najde se jen málo českých obcí, kde bychom hledali větší množství dřevostaveb. Není to tím, že by nebyly populární, ale je to tím, že je lze od zděných domů jen těžko rozeznat.

Strana 1 z 2

Nové