Veřejnost se s fotopastmi většinou setkávala jako s pomocníky zoologů a myslivců, kteří tím sledovali a také stále sledují pohyb zvěře ve volné přírodě. A můžeme dodat, že se tak podařilo vícekrát dokázat výskyt velmi vzácných živočichů. Ale fotopast má i další využití.

Výhody fotopastí

Hlavní výhodou fotopastí proti fotoaparátu je, že používá za úplné tmy zcela neviditelné světlo a ani se sama nijak neprojevuje. To znamená, že i když se bude někdo dívat přímo do fotopasti, neměla by se v čase expozice fotopast ani minimálně rozsvítit a na sebe upozornit. Pak totiž slouží tak, jak to potřebujeme.

Využití fotopastí

Pokud uvažujete o použití fotopastí, asi většinou myslíte, pokud nejste myslivec či zoolog, na ochranu svého majetku. Tady je nutno říci, že při použití kamer se často kritizuje zásah do soukromí, u fotopastí nic takového neznáme. Na druhou stranu, jestliže potřebujete chránit svůj majetek, bude pak určitě nejhorší chvíle zjistit, že fotopast, která původně vypadala jako výhodná koupě, nefunguje správně či byla dokonce odcizena. Proto je potřeba pečlivě vybírat prodejce, ale pak samotnou fotopast, a nakonec i její umístění. Proto využijte odborníků a jejich mnohaleté zkušenosti s nasazením fotopastí pro ochranu majetku. Fotopast se dá využít stejným způsobem, jako špionážní kamera a pokud chcete mít jistotu, že kupujete nejlepší modely na trhu, je vhodné sáhnout po fotopastech BUNATY a BROWNING.

Fotopast jako veřejná ochrana

Pro použití fotopastí je rozhodla mnohá naše města a obce, která tím chrání svůj majetek. Je ale nutno říci, že fotopast se přímo na ochraně nepodílí, ale s její pomocí lze pak odhalit pachatele. Ten při svém činu by neměl poznat, jak jsme se již zmínili, že byl vyfotografován. Kdyby byl blesk či fotopast vidět, určitě by byla snaha zloděje ji zničit nebo odcizit. Fotopasti dokáží nejen vyfotit jeden snímek, ale také navíc umí nahrávat dokonce krátké video sekvence.

Komunikace s fotopastí

Důležitým prvkem fotopasti je komunikace s ní, tedy možnost použít její pořízená data. Moderní fotopasti mají integrovaný GSM module, který dokáže pořízené fotografie zasílat formou MMS nebo pomocí GPRS na mobilní telefon nebo email. Je tedy možno takřka okamžitě vědět, že došlo k narušení hlídaného prostoru, tedy že s jistotou zaznamenají pohyb člověka do 10-12 metrů, v případě příznivých okolností až na 25 metrů.

Fotopast posloží k monitorování i jako špionážní kamera

zf

Nové