Světlo je symbolem domova, klidu, něčeho příjemného. Svá obydlí lidé osvěcovali už dávno před vynálezem elektřiny a jedním z velmi starých způsobů, jak si doma rozsvítit, byly svíčky z pravého včelího vosku. Vyráběli je už ve starověkém Egyptě před více než pěti tisíci lety. I když je později nahradily levnější svíčky vyrobené z lojů a olejů, svíce ze včelího vosku je dodnes symbolem kvality a lidé po celém světě je používají stále.

Chcete si dopřát příjemně intimní atmosféru, ozdobit slavnostní rodinou tabuli, nebo jen tak relaxovat třeba se sklenkou vína a po tmě ve světle svíčky s vůní včelího vosku? Máte to mnohem jednodušší než naši předci, kteří si je vyráběli sami. Vám stačí si je jednoduše zakoupit a rozsvítit. Jedinečný materiál činí z každé svíce z pravého včelího vosku unikát, který nejen výborně svítí, ale také originálně vypadá. A ta vůně je skutečně jedinečná, uklidňující, relaxační.

Možná máte pocit, že ty správné svíce z včelího vosku, mají výhradně podobu voskových plátů, něco jako malých včelích pláství bez medu, které se stáčejí do trubiček, válců, ale také hranolů. Ale to už dávno není jediná forma svíček z včelího vosku. Kromě stáčení plátů se dnes vyrábějí také naléváním rozpuštěného vosku do nádobek, nebo formiček. V nabídce e-shopu Meduška tak najdete sezónní svíčky na Velikonoce a Vánoce, včelí motivy, přírodní témata, ale také svíčku ve tvaru srdce, Rubikovy kostky, klubka nebo spirálky. Populární přírodní zlatavá barva je v sortimentu doplněna také o svíčky z pravého včelího vosku zabarvené do červeného či zeleného odstínu.

Stáčené svíčky z včelího vosku mají nejčastěji tvar válce, ale jsou také s půdorysem čtverce. Jsou buď hladké, nebo zdobené dekoracemi na povrchu (včelka, pečeť, přírodní ozdoby, jutový přebal apod.). Svíčky z pravého včelího vosku se stáčejí i do tvaru kužele, či růží. Kromě žluté jsou i červené, fialové, zelené a temně modré. Můžete si také zakoupit sadu na výrobu stáčených svíček a vyrobit si své vlastní. Plovoucí svíčky mají různé tvary – vypadají jako květiny, ořechy, srdíčka a včelí buňky.

Inspiraci nejen před Vánocemi najdete v dárkových baleních, ať už se jedná o jednu, dvě či tři svíčky, speciální svícen, nebo celou svíčkovou kazetu. V kovové krabičce je skryta luxusní svíčka se třemi knoty, která vydrží svítit až 9 hodin. Stačí si jen vybrat na webu.

zf

Nové