Když přemýšlíte o renovaci interiéru, výběr vhodných interiérových dveří hraje klíčovou roli v celkovém vzhledu vašeho domova. V tomto článku se zaměříme na různé druhy interiérových dveří a jak spolehlivé dodavatele dveří lze najít na webu Firemniprofil.cz s bohatými referencemi a ověřenými hodnoceními.

Většina z nás si je vědoma, že konzervovaná či instantní jídla, stejně jako smažené pochoutky z fastfoodových restaurací a bagety zakoupené na čerpací stanici, nejsou pro naše zdraví optimální volbou.

Už jste přemýšleli o tom, v jaké lokalitě byste chtěli v budoucnu zapustit kořeny a zestárnout? Nabízí se řada alternativ, ale pražské destinace jsou rozhodně ve vedení. Život v místě, kde se neustále něco děje a kde je špičková občanská vybavenost, má velkou řadu výhod, na tom se shodnou snad všichni, kdo plánují v dohledné době řešit otázku spojenou s bydlením.

Plyn je rozšířené palivo, které se s oblibou používá v systémech vytápění jak u obytných, tak nebytových nemovitostí. Bez problému ohřeje i vodu a je možné ho využít v mnoha technologických procesech. Ti, kdo zvažují plyn jako zdroj tepla, přemýšlejí o tom, zda zvolit plyn zemní či zkapalněný. Jaké mají vlastnosti a v čem se liší?

Dům ve svahu je architektonický koncept, který se často využívá v místech s nerovným terénem jako je kopec či svah. Může zdát, že jde o velmi nevýhodné místo pro vystavění domu, opak je však pravdou a často je jedná o velmi kreativní řešení. Dokonce, mírný svah je považován za nutnost, aby správně fungovalo potrubí na odvádění dešťové vody. Dům na svahu přináší mnoho možností a výhod, ale také rizika a omezení. V tomto článku se budeme věnovat několika způsobům, jak využít prudce svahovitý terén pro stavbu domu.

V posledních letech se stále více hovoří o ochraně životního prostředí a snižování množství odpadu, který produkujeme. Jedním z opatření, které se snaží bojovat proti nadměrné spotřebě plastů, jsou zákazy jednorázových plastových výrobků. Tyto výrobky, které jsou určeny pouze pro jedno použití a poté jsou vyhozeny, tvoří velkou část odpadu a mají značný negativní dopad na životní prostředí.

Podlaha, téma které řeší snad všichni obyvatelé jakéhokoliv domu, či bytu. Ale jaké druhy podlah vlastně existují a jak podlahu vybrat a instalovat? Začněme nejprve druhy podlah. Podlahy můžeme rozdělit podle materiálu, nebo druhu pokládky. Materiálů, ze kterých se podlahy vyrábějí je mnoho, nejčastější bývá dřevo, laminát, PVC (lino), marmoleum, ale vybírat dnes můžete např. i ze speciálních materiálů typu bambus apod..

Pokud nemáte k dispozici městskou kanalizaci, budete muset vyřešit odvádění odpadních vod jinak. Nabízí se několik možností a každá z nich může mít za určitých okolností opodstatnění. Kromě jímky můžete zvolit tříkomorový septik, ale z finančního hlediska se vyplácí pořízení domácí čistírny odpadních vod. Moderní a vysoce efektivní zařízení dokonale využívá mechanicko-biologické procesy a poradí si až s 97 % nečistot. Co byste o ČOV měli vědět, než učiníte konečné rozhodnutí?

Strana 1 z 6

Nové