Lidé rádi bydlí v prostředí, které je jim příjemné. Barvy, nábytek, doplňky – to vše by mělo být sjednoceno v harmonický celek. Ve svém zaměstnání trávíme značnou část dne a rádi spočineme večer na místě, kde se cítíme dobře.

Nemusíme každým rokem měnit svůj byt podle módních trendů, ale jednou za čas změna neuškodí. V letošním roce je módní barvou vyhlášena vínově červená a s ní fialové odstíny, modrá, žlutá, bílá. Celým designem bydlení je propojena myšlenka návratu k přírodě, což je sympatické. Chcete-li tedy letos jít s dobou, zaměřte se ve vybavení domu nebo bytu na přírodní materiály a kombinujte…

A nemusí to být tak finančně náročné. Stačí se zamyslet, co by se dalo použít např. ze starého nábytku, který rodiče odložili na půdě. Využijte dřevo, které už něco pamatuje, nahrubo jej opracujte - třeba jen smirkovým papírem a navoskujte. Vynikne opět jeho jedinečná kresba. Části nábytku, které vám chybí, se dají vytvořit z palet. I neopracované dřevo má své kouzlo. Fantazii se meze nekladou. Úžasným materiálem je i perforovaný plech, pokud jím zakryjete např. nevzhledné radiátory nebo zdi, nic tím nepokazíte. Kamenný obklad na části stěny nebo dlažba dodá interiéru netradiční vzhled. Ale pokud je to mimo vaše finanční možnosti, kámenné oblázky se v prodejnách dají za pár korun koupit a ve skleněných dózách splní také svůj účel jako doplněk. Spojením různých přírodních materiálů tak vznikne zajímavý a působivý interiér.

Dům nebo byt, na kterém vám záleží, by měl být i dobře zabezpečen. Většina z nás si myslí, že pokud příjdou zloději, doma nic hodnotného není a nemají co ukrást. Opak je pravdou. Vždy se něco najde. Televize, reprobedny, mikrovlnka, hudební nástroj… Stačí když najdete zpřeházené věci a všude nepořádek.

Proto není rozumné šetřit na zabezpečovacích prvcích. Bezpečnostní dveře, bezpečnostní zařízení s alarmem, mříže na oknech, kvalitní bezpečnostní zámek… To vše včetně pojistky domácnosti proti krádežím je dobré si pořídit. Paradoxně k tomu patří i dobré vztahy se sousedy. Ti první mají možnost nahlásit vám, že se u vás doma něco děje, popřípadě zavolají policii.

A i bezpečnostní dveře mohou mít industriální vzhled. Firmy, které se zabývají jejich výrobou, je zhotoví na zakázku podle vašich požadavků.

zf