V horkých letních nocích mnoho z nás odkládá peřiny do peřiňáků a spí jenom pod prázdným povlečením. Tím více pozornosti byste proto měli věnovat jeho výběru.

S povlečením je každý spáč v bezprostřední blízkosti, takže by vždy mělo být z příjemného materiálu a čisté. Ostatně hygiena je hlavním důvodem, proč se povlečení vůbec používá. Chrání totiž polštář a peřinu před znečištěním.

Nesmíme ale zapomenout ani na estetickou funkci. Správně zvolené povlečení doladí vaši ložnici a když vymalujete, není nic jednoduššího než koupit nové. Podle čeho ale vybírat?

Správný materiál je v létě základ

V první řadě je to samozřejmě rozměr. Povlečení na peřině a polštáři nesmí plandat, také ho na ně ale nemůžete cpát násilím. Druhým bodem je materiál, přičemž nejčastěji narazíte na tyto tři:

  • Bavlna: z bavlny je naprostá většina povlečení a je to dobře. Jde o lehký a prodyšný materiál, který nedělá problémy ani alergikům a astmatikům. Na povlečení ze 100% bavlny můžete narazit i v krepové úpravě, která se nemusí žehlit.
  • Satén: satén je materiál s vysokým leskem, velmi však záleží na tom, zda jde o bavlněný satén či takzvaný “umělý”. Zatímco bavlněný je ideálním materiálem na léto (je lehký, hebký a chladí), umělý kvůli neprodyšnosti nedoporučujeme.
  • Mikrovlákno: kvalitní povlečení ze 100% mikrovlákna na omak nerozeznáte od hedvábí. Navíc neztrácí barvy a nemusíte mít obavy ani z toho, že by v létě nedýchalo. Mikrovlákno je kvalitní materiál, který rychle schne, nemačká se a je vhodný i pro alergiky. Zkrátka opravdový hit letošního léta!

Nezapomeňte na správně zvolené barvy

Určitě už jste slyšeli o rozdělení barev na teplé a studené. Na léto jsou ideální ty studené, jako je modrá, zelená a fialová. Každá barva má ale různé odstíny, takže se nemusíte vzdávat ani oblíbené růžové.

Ideální letní povlečení je tedy například povlečení z bavlněného saténu v odstínech zelené a tyrkysové nebo modré povlečení z mikrovlákna. Máte rádi klasiku? Vyberte si povlečení ze 100% bavlny s potiskem.

Pro výběr ideálního letního povlečení je zásadní materiál a také studené barvy a odstíny. Poradíme, co dál.

zf

Nové