Ať už rekonstruujete nebo stavíte, určitě se nevyhnete výběru podlahy. Ta je základem každého interiéru, a to bez ohledu na typ či funkci dané místnosti. I přes širokou nabídku podlah a materiálů se velké oblibě těší zejména vinylové podlahy. Proč a jaké výhody vám dokážou nabídnout?

1. Jednoduchá údržba

Při výběru podlahy lidé dávají obvykle přednost podlahám s méně náročnou údržbou. Nejhůře jsou na tom v tomto ohledu především dřevěné podlahy, kterým musíte věnovat náležitou péči. O moc lépe si nevede ani často zmiňovaná plovoucí podlaha, na jejímž povrchu se snáze usazuje prach.

Právě proto čím dál tím více lidí dává přednost vinylové podlaze, kterou stačí jednou za čas vyluxovat a setřít mopem – ušetříte si tak spoustu práce i času. Kromě toho jsou vinylové podlahy díky svému povrchu a jednoduché údržbě vhodné i pro alergiky.

2. Velký výběr odstínů i motivů

Pokud vám není lhostejné, jak váš interiér vypadá, určitě se nespokojíte jen s obyčejnou podlahou. A právě v tomto ohledu jsou vinylové podlahy jasným výhercem. Vybírat totiž můžete z opravdu široké škály odstínů a motivů, které se hodí prakticky do jakéhokoliv interiéru.

Je libo imitace dubu či kamene? Ani to není u vinylové podlahy problém. Velké oblibě se těší například vzor anglické jedle, kdy podlaha vypadá, jako by byla složená z klasických parket – fantazii se tedy meze nekladou.

3. Snadná pokládka

Asi největší výhodou je snadná pokládka vinylové podlahy, která vám v porovnání s jinými typy zabere výrazně méně času. Vybírat přitom můžete hned z několika způsobů pokládky, a to lepení či systém vinyl click.

Mnohem jednodušší a také oblíbenější je právě druhá varianta, tedy vinylové podlahy click. Jednotlivé vinylové desky se do sebe zaklikávají pomocí zámků, a tvoří tak jeden velký celek. Při správném postupu tak můžete provést pokládku svépomocí v průběhu několika hodin, a to včetně instalace podlahové lišty.

4. Vysoká odolnost

Vinylové podlahy jsou známé svojí odolností, díky čemuž si je v průběhu let oblíbily nejen české domácnosti, ale i výrobní provozy či poskytovatelé služeb. Obecně se s nimi setkáte zejména v prostorách, kde podlaha musí čelit velké záteži – může se jednat například o výrobní haly, školy či nemocniční zařízení.

Odolnost vámi vybrané vinylové podlahy můžete ověřit prostřednictvím takzvané klasifikační třídy. Ta se jednotlivým produktům uděluje na základě jejich vlastností, díky kterým dovedou předcházet předčasnému opotřebení.

Běžně jsou používány tři klasifikační třídy:

  • Třída 2 – pro domácnosti,
  • Třída 3 – pro komerční prostory,
  • Třída 4 – pro průmyslové prostory.

5. Široké možnosti využití

Na rozdíl od jiných druhů podlah je možné vinylovou podlahu položit doslova v jakékoliv místnosti, od kuchyně až po koupelnu. V její prospěch hraje nejen dlouhá životnost, ale i voděodolnost. Nedochází tedy k nechtěným deformacím vlivem vysoké vlhkosti.

Důležité je vybírat vinylovou podlahu, která je nejen vyrobená z prvotřídních materiálů, ale také kvalitně zpracovaná. Obojí vám dokážou nabídnout vinylové podlahy od společnosti Arbiton, která si na kvalitě zakládá.

Ve své nabídce má pouze vinylové desky s minerálním jádrem, které vám zaručí vysokou odolnost vůči vnějším vlivům a pravidelnému namáhání. Tento typ desek disponuje i velmi nízkým tepelným odporem, díky čemuž je můžete použít i u podlahového vytápění.

 

zf

Nové