Dřevo patří mezi nejekologičtější paliva určená k vytápění. Moderní kotle na dřevo jsou vysoce účinné a uživatelsky pohodlné. Krby nebo krbová kamna dávají domovu nejen teplo, ale také klid a úžasné divadlo tančících plamínků, které nás fascinuje stejně jako naše předky před staletími.

Co už ale neplatí, že dřevo si musíme narubat sami v lese a pak ho nařezat na polena a naštípat na polínka. Dřevo si stačí objednat a dostaneme ho přesně takové, jaké potřebujeme. Při rozhodování, zda koupit měkké, nebo tvrdé dřevo, byste se neměli rozhodovat jen podle ceny, ale i podle vlastností dřeva. Ačkoli má měkké dřevo poněkud nižší výhřevnost než tvrdší dřeviny, takže ho spotřebujete víc, jeho pozitivem ale je, že začne mnohem rychleji hřát. Ideální je tak kombinovat oba typy dřeva.

Když si dřevo objednáváte, setkáte se pravděpodobně se zkratkou PRM/PRMS. Jedná se o měrnou jednotku, kdy PRM znamená prostorový metr. Jde tedy o polena naskládaná do objemu 1 krychlového metru. Někdy je také uváděno PRMR, prostorový metr rovný. U této varianty je dřevo skládáno tak, aby mezi nimi byly co nejmenší mezery. Oproti tomu PRMS je prostorový metr sypaný, kdy jsou jednotlivá polínka nasypána bez ohledu na mezery.

Palivové štípané dřevo měkké se dodává po jednotlivých PRM u metrových polen, naopak při délkách 20, 30, 40 nebo 50 cm se dřevo dodává jako PRMS. Dřevo se dodává v kontejnerech o objemu 10 m3 pro celou oblast Vysočiny. Lze objednat také větší kontejner o objemu 60 m3, který e-shop Palivové dřevo Kněžice dodává po celé České republice. Naopak menší objemy se dodávají po pytlích.

Kvalitní palivové dřevo můžete také darovat někomu z rodiny nebo přátelům, stačí si objednat dárkové poukazy, které e-shop nabízí v ceně 2 500 nebo 5 000 Kč. K nejoblíbenějším produktům z měkčího dřeva patří pytlované smrkové dřevo o objemu 25 l a palivové štípané dřevo bříza/olše v kontejneru s objemem 8 PRMS.

zf

Nové