Pravidelný úklid domů je nutností, která nabyla ještě větší významu během nedávné pandemie. Čisté a dezinfikované budovy byly základní prevencí kapénkové infekce. Doby, kdy si obyvatelé bytových domů uklízeli společné prostory sami, je už na většině míst minulostí. Ať už je dům v soukromých rukou, spravuje ho SVJ (společenství vlastníků jednotek), družstvo, nebo je majitelem město či obec, málokde najdete nástěnky s rozpisem služeb na úklid, v nichž se obyvatelé střídají po týdnech.

Většina majitelů domů si proto objednává profesionální úklidové služby s frekvencí úklidu podle toho, zda je dům čistě bytový, nebo jsou v něm i nějaké nebytové prostory s obchody či jinými provozovnami. V takových objektech je častější úklid nutností. Úklid bytových domů si SVJ a družstva nejčastěji objednávají jednou týdně, kdy se provádí běžný úklid, tedy zametení a vytření podlah, schodišť a výtahů, vynesení odpadkových košů apod.

Úklid společných prostor dále zahrnuje další položky, které se dělají méně často, například mytí oken, mytí dveří, zábradlí, schránek, případně úklid sušáren, koláren a společného zázemí u sklepních kójí. A právě během pandemie si řada majitelů budov objednávala navíc dezinfekci prostor pomocí ozonu. Tato metoda se skvěle hodí i do místností, kde se objevily plísně, nebo nepříjemný zápach. Pokud se třeba rozhodnete vyklidit starou půdu, profesionální firma dodá i kontejner na odpad a postará se o jeho odvoz, vyklizené prostory dokonale uklidí a vydezinfikuje.

Profesionální úklidová firma má nejen vyškolené zaměstnance, ale také potřebné strojové vybavení. Stále častěji dávají zákazníci z bytových domů také přednost ekologickým čisticím prostředkům. Výhodou profesionálů je nejen propracovaný systém kvality i kontroly a schopnost přizpůsobit se potřebám klientů, ale také pojištění odpovědnosti za škody, a to až do výše několika milionů korun.

zf

Nové