Dnes platí víc než kdy dřív, že co Čech to milovník grilování. Rychlá, zdravá a rozmanitá úprava masa, zeleniny i příloh dělá z grilu téměř povinnou výbavu každé zahrady nebo terasy. Kdo by odolal vůni grilovaného masa, případně cukety a lilku, pokud jde o vegetariána?

Skvělou volbou pro přípravu vašich oblíbených pokrmů jsou pečicí grilovací kameny. Jejich nabídka je velmi široká. Z hlediska tvaru najdete kulaté, čtvercové i obdélníkové, hladké i s drážkou a otvorem pro odvádění vypečeného omastku. Ve stejných tvarových variantách existují také pečicí kameny s prohloubenou plochou pro grilování. Ve specializovaných e-schopech, jakým je například www.ekamenictvi-dvořák.cz  z Telče, si můžete koupit jak standardizované pečicí kameny, které jsou k dispozici skladem ihned, nebo si pečicí kámen, případně pečicí desku můžete dokonce nechat vyrobit přesně na míru podle toho, jaký tvar a velikost potřebujete. Na takový kámen si budete muset několik dní počkat.

Další variantou pro náročnější zákazníky jsou kombinované pečicí kameny. Ty se vyrábějí z jednoho kusu kamene, přičemž jejich grilovací plocha je vždy rozdělena na dvě části. Každá z částí má jiný typ povrchu, který si zákazník může sám vybrat. Ke každému grilovacímu pečicímu kamenu si lze dokoupit také rámeček v odpovídajícím tvaru.

Poslední variantou jsou grilovací pečicí kameny kombinované v dělené variantě. Takový kámen je vždy vyroben ze dvou různých kusů kamene, které mohou být buď oba tmavé, oba světlé, nebo jeden tmavý a jeden světlý. Jejich tloušťka může být 3, 4 nebo 5 cm. Rozměry obou kamenů mohou být stejné, nebo odlišné, ale finální tvar děleného pečicího kamene je vždy obdélník v rámečku.

Pro výrobu pečicích kamenů se používají různé druhy žuly. Tmavými jsou například Impala, Brazilská Impala, Black Regal nebo Kobra, světlými žulaMountain Pink, Tarn, Royal Bronze, TallilaGrey nebo CinzaAntas. Více informací o jednotlivých variantách najdete v e-shopu.

zf