Kancelářské židle a křesla nezbytně patří do všech kanceláří a pracoven. Většina z nás v nich dnešní době opravdu stráví velmi podstatnou část celého dne, ať už je to při práci na počítači, studiu nebo brouzdání po internetu, na sociálních sítích či při hraní her. Špatný ergonomický tvar židle nám může dost velkou měrou ublížit a přivodit nemalé zdravotní potíže.

Proto levné kancelářské židle nejsou zrovna dobrou volbou, pokud se nejedná o výprodej vystavených kusů, straších modelů nebo akci. Kvalita by měla být vždy na prvním místě. Vyberte si pro sebe vhodnou kancelářskou židli a předejdete nepříjemným bolestem zad i krční páteře. Jistým kritériím je třeba věnovat pozornost!

Hlavní rozdíl mezi kancelářskou židlí a křeslem

Pokud ještě stále pátráte po tom, jaký je vlastně hlavní rozdíl mezi kancelářským křeslem a židlí, jsou zde hlavní rozlišovací prvky. Kancelářské křeslo má totiž pevně daný úhel mezi sedákem a opěrákem. Vestavěná mechanika pak umožňuje pouze houpání na křesle. Obvykle si zde nemůžete nastavit ani výšku opěráku, područek, stejně jako bederní opěrky, opěrky hlavy, ani hloubku sezení. Kancelářské židle pak bezpečně poznáte podle samostatného sedáku a opěráku. To, co je pro pohodlné sezení klíčové, je možnost nastavit si úhel mezi sedákem a opěradlem, a právě tuto možnost židle do kanceláře splňuje.

Výběr kancelářské židle

Základní pravidlo zní, čím déle sedíte na kancelářské židli, tím více se vám vyplatí do ní investovat. Při výběru kancelářské židle proto vždy myslete zejména na své zdraví. Vaše židle by měla být otočná, ergonomická a s oporou pro paže, záda i krk. Kvalitní kancelářské židle mají komfortní anatomicky tvarovaný sedák a opěradlo, k tomu patří nastavitelné opěrky rukou, bederní podpěra a synchronní nebo houpací mechanismus reagující na vaše pohyby. Co se týká potahového materiálu, síťovinu oceníte v případě, kdy trávíte na židli téměř celý den a díky prodyšnosti zejména v létě. Čalouněný potah lze doporučit pro sezení do 12 hodin denně a kožený potah pak pro mnohem kratší dobu sezení. Tvrdá kolečka se hodí na koberce, ta měkká zase na plovoucí podlahy a PVC. Univerzální kolečka pak snesou všechny typy povrchů.

zf

Nové