Všimli jste si, že skoro všechny novostavby, které kolem vás vyrůstají, mají lehkou plechovou střešní krytinu? Tak se rozhlédněte ještě jednou! Skutečně je to totiž tak. Plechové střešní krytiny jsou v současnosti trendem, který rychle nabírá na popularitě. Jak se stalo, že plechová krytina válcuje v žebříčcích prodejnosti i tradiční pálené střešní tašky? Má zkrátka všechno, co moderní dům potřebuje. Je to tak jedna z mála střešních krytin, které lze bez kompromisů použít na novostavbu i při rekonstrukci.

 

Plechové střechy skvěle vypadají, a to úplně všude

Vážně. Nabídka plechových krytin je velmi široká. Vybrat si můžete prakticky jakoukoliv barvu a výrobci se předhánějí v nejrůznějších typech šablon a pásů. Plech navíc vždy vypadá elegantně a neruší celkový koncept budovy. Jeho velkou předností je nízká váha. To jej řadí mezi lehké střešní krytiny a tak i favorita u dřevostaveb, bungalovů s řídkým krovem a staveb v horských oblastech, kde je potřeba počítat s nárazovým zatížením od sněhové pokrývky, která samotný krov velmi namáhá a každé ušetřené kilo je pak velmi znát.

Cena hraje prim

Není žádná ostuda vybírat střešní krytinu také podle ceny. Přece jen se jedná o významnou investici, která vám pořádně zasáhne do rozpočtu. Plechovou střešní krytinu můžete pořídit za rozumné peníze a přitom nepřijít o kvalitu ani hezký vzhled. Instalace je navíc otázkou pár dnů. Ať už se rozhodnete o šablony, které kopírují vzhled skládaných tašek, nebo dáte přednost klasické falcované střešní krytině, pokládka bude několikanásobně rychlejší než u jiných krytin menšího formátu.

Klíč ke dlouhé životnosti střechy?

Odborná montáž. Možná si říkáte, že pokládku plechové krytiny zvládnete sami. A možná ji opravdu zvládnete. Pamatujte si ale, že neodborná montáž nesníží jen životnost samotné krytiny, ale celého krovu. Klempířská práce je v případě plechové krytiny alfa a omega předpokladu dlouhé životnosti celé střešní konstrukce.

zf

Nové